Slide1 Slide2 Slide3

Każdy początkujący przedsiębiorca zastanawia się jak zdobyć dodatkowe pieniądze na swój pierwszy biznes.

Nie jest to jednak takie trudne jak się wydaje. Pieniądze na pierwszy biznes może dać nam proste oszczędzanie w domu. Domowy budżet można zracjonalizować na wiele sposobów, oszczędzanie na prądzie, wodzie i gazie, to dodatkowe pieniądze, które można zainwestować w swój biznes. Czy oszczędzanie to jedyny sposób? Jak zdobyć dodatkowe pieniądze na biznes, nie obniżając przy tym swojego dotychczasowego komfortu życia? Zastanów się nad dotacjami.

Więcej…

Wszyscy płacimy podatki, ale od jakiegoś czasu sami możemy zdecydować na co przeznaczymy jeden procent z tej sumy, jaką musimy oddać państwu.

Akcja Przekaż 1% podatku spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem przez społeczeństwo. Jest cała lista organizacji, dla których możemy przekazać swój jeden procent podatku. Można co roku przekazywać swój jeden procent tej samej organizacji lub kierować te pieniądze do innych fundacji, na przykład jednego roku pomóc chorym dzieciom. W następnym oddać te pieniądze dla szpitala, później wspomóc stowarzyszenie na rzecz osób samotnych i bezdomnych, a w kolejnym roku: przekazać jeden procent dla schroniska dla zwierząt.

Więcej…

W dobie postępującego kryzysu, gdy wszystkie firmy szukają oszczędności, bardzo ciężko jest rozpocząć własną działalność i czerpać z niej zadowalające korzyści.

Z góry narzucona biurokracja uniemożliwia rozwinięcie skrzydeł nawet najbardziej ambitnym przedsiębiorcom. Wszyscy szukają oszczędności, a założenie nawet jednoosobowej firmy wydaje się niemożliwe, gdyż każda działalność wymaga pełnej księgowości. Zatrudnienie księgowości bardzo często nie wchodzi w grę, a samodzielna księgowość nie jest taka prosta. Zabiera to także cenny czas, który powinien być przeznaczony na prowadzenie docelowej działalności.

Więcej…
Real

Sklepy Real cieszą się naprawdę dużą popularnością, ze względu na szeroki asortyment i nieprawdopodobne promocje.

Mało osób jednak wie, że sieć ta wywodzi się z Niemiec. Głównie dlatego, że nazwa na to nie wskazuje, w przeciwieństwie do takich firm jak na przykład Kaufland. Firma należy do potężnego koncernu Metro Group, a więc właściciela takich potentatów jak Makro, Saturn czy Media Markt. Real otworzył się na rynek polski bardzo wcześniej.

Pierwszy sklep, w Szczecinie, otworzono bowiem 1997 roku. Jednak przełomowym wydarzeniem w historii sieci handlowej Real był roku 2006, wtedy to bowiem Grupa Metro przejęła hipermarkety Geant od francuskiej grupy Casino.

To jeszcze bardziej spopularyzował niemiecką firmę w Polsce. Real uruchomił nawet trzy własne marki: TIP, Watson i Alaska. Pierwsza z nich specjalizuje się w produkcji artykułów spożywczych, zaś skrót rozwija się jako: Tanie i Pewne (chociaż w języku niemieckim oznacza on Toll in Preis). Dwie kolejne można spotkać na działach, kolejno, AGD oraz RTV.

 
Auchan

Za nazwą sieci handlowej Auchan kryje się całkiem ciekawa historia. Jest to bowiem homofon (a więc fonetyczny odpowiednik: pisowni

Tesco

Zazwyczaj do Polski wędrują niemieckie lub francuskie sieci handlowe, ale zdarzają się też wyjątki, jak Tesco, która pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Carrefour

Jeden z najpopularniejszy hipermarketów w Polsce, czyli Carrefour, powstał we Francji w roku 1957. Pierwszy sklep należał do rodzi